Do Zakopanego już od lat przyjeżdżają turyści z całego świata nie tylko na weekend, ale także na nieco dłuższe wczasy. Magia tego miejsca, niezapomniane widoki z górskich szczytów, historia i kultura regionu – jak nie zachwycić się Zimową Stolicą Polski?
Jednym przeszkadza zbyt duża liczba turystów, innym za niskie temperatury… My przekażemy Ci jednak wyszukane wskazówki, dzięki którym spędzisz tutaj naprawdę udane wczasy.

Wyjątkowe atrakcje dostosowane do Twoich możliwości
Żeby wczasy w Zakopanem były udane, to trzeba po prostu nie stawiać na znudzenie i bezczynne spoglądanie na pasma górskie. Tatry to nie wszystko, warto pozwolić sobie na coś znacznie więcej.
W tym przypadku polecamy zapoznanie się z ofertą kulturalną i historyczną Zakopanego.
Historyczna podróż w Zakopanem z pewnością będzie udana, jeśli zdecydujemy się podążać Szlakiem Stylu Zakopiańskiego. Podczas spaceru na Krupówkach warto obejrzeć XIX wieczne obiekty projektu Stanisława Witkiewicza, czyli architektoniczne perełki.
Jeśli nie lubicie muzeów, od razu ostrzegamy – nie wybierajcie się do nich. A Jeśli jednak to nie zawiedzie Was kilka sprawdzonych miejsc –Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskie czy Muzeum Jana Kasprowicza. Szczególnie magiczne w Zakopanem są również miejsca kultu religijnego – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej czy Kościół Matki Bożej Częstochowskiej. Dla tych, którzy chcą wzbogacić się duchowo polecamy odwiedzać te miejsca.
A dla tych, którzy nie przepadają za muzeami, kościołami czy historycznymi polecamy idealnie miejsce do rekreacji i zabawy. Należą do nich z pewnością:
– aquaparki i baseny termalne;
– punkty widokowe,
– Wielka Krokiew – skocznia narciarska;
– zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce;
– kolej torowo-liniowa na Gubałówkę;
– dom do góry nogami.
Kluczem do sukcesu podczas wczasów w Zakopanem będzie więc dostosowanie atrakcji to własnych i możliwości, zainteresowań i upodobań.

 

Fot. Pixabay.com

Upragniony spokój i podziwianie darów natury
Chcesz przeżyć naprawdę spokojne wczasy w Zakopanem i marzysz o tym, żeby wyjść w góry? Nasza rada: nie wybieraj się na znane i oblegane szlaki oraz szczyty. Kasprowy Wierch, Giewont czy Morskie Oko? Niech nie przestraszą Cię kolejki, które naprawdę mogą zirytować i odebrać radość kontemplacji w górach.
Podczas wczasów w Zakopanem w środku sezonu lepiej wybierać mniej znane szczyty i pasma – Dolina Pięciu Stawów, Antałówka, Nosal, Gubałówka czy Dolina Chochołowska. Jeśli nie chcesz przeżyć dość sporej irytacji, to nie czekaj w kilkugodzinnej kolejce na Kasprowy Wierch. Już lepiej zdobywać szczyty samodzielnie, nawet te zdecydowanie niższe.

Wybór odpowiedniego noclegu
Tak naprawdę wczasy w każdym kurorcie turystycznym może zepsuć wybór nie najlepszego miejsca zakwaterowania. Na szczęście Zakopane odznacza się naprawdę rozwiniętą bazą noclegową stojącą na najwyższym poziomie. Ale i tutaj nie ustrzeżemy się kilku wpadek zwłaszcza wtedy, kiedy nie potrafimy sprecyzować własnych oczekiwań. Kluczowym w wyborze zakwaterowania w Zakopanem może okazać się lokalizacja oraz standard. Lepiej dopłacić i zdecydować się na apartamenty Zakopane niż męczyć się w trzygwiazdkowym hotelu bez basenu.
Udane wczasy w Zakopanem? Warto przede wszystkim odkrywać magię tego miejsca – spróbować regionalnych potraw, posłuchać lokalnej muzyki oraz nie podążać utartymi szlakami.

Twoje magiczne wczasy w Zakopanem – wszystko zależy od Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *