W Gliwicach z roku na rok powstaje coraz więcej nowych mieszkań. Szukając idealnego lokalu warto zwrócić uwagę na dzielnicę, w której postanowimy zamieszkać. W mieście jest kilka dzielnic, które są wyjątkowo atrakcyjne.

Nowe mieszkania? Gliwice to dobry punkt na mapie Śląska

Gliwice od lat zajmują czołowe miejsce w rankingu miast o najwyższym poziomie życia w województwie śląskim. Miasto dzięki swojemu położeniu geograficznemu i bogatej historii zostało ukształtowane w wyjątkowy sposób i przyciąga nie tylko turystów, ale też nowych mieszkańców. W ostatnich latach w Gliwicach powstało kilka dużych osiedli oferujących lokale o zróżnicowanym standardzie. Ich atrakcyjność to jeden z czynników wpływających na wybór własnego „m”, podobnie jak lokalizacja w konkretnej dzielnicy.

Wójtowa Wieś

Jeszcze przed wojną podgliwicka wieś. Obecnie to dzielnica na obrzeżach miasta z dużą ilością domków jednorodzinnych, terenów zielonych i parków. Choć oddalona jest od centrum miasta, pokonanie pieszo drogi na Rynek nie zajmuje więcej niż 40 minut. Do niedawna znajdowała się tu też pętla tramwajowa (słynnej „czwórki”). Po rezygnacji magistratu z sieci tramwajowej w Gliwicach, dzielnica skomunikowana jest autobusem linii A4.

Śródmieście

Wbrew pozorom mieszkanie w centrum miasta może kryć za sobą wiele korzyści. Gliwice nie należą do miast dużych, przez co ruch uliczny w centrum nie jest szczególnie intensywny. Dlatego mieszkanie w centrum jest tu możliwe. Co więcej, gwarantuje dostęp do wielu atrakcyjnych miejsc, w tym świeżo wyremontowanej starówki, gdzie wyrastają, jak grzyby po deszczu nowe restauracje, puby i inne knajpki.

Żerniki

Jeżeli cenisz spokój i ciszę, Żerniki to znakomita propozycja. Dzielnica uważana jest za luksusową, ale można tu znaleźć także domy i mieszkania w przystępnych cenach. Zaletą tego miejsca jest bliskość lasu oraz specyficzny klimat, przez mieszkańców określany mianem „wiejskiego”.

Sikornik

Jedno z największych w mieście osiedli, powstałe w latach ’70. Charakteryzuje się bliskością centrum miasta i sporą przystępnością. W ramach osiedla znajdziemy niemal wszystko co potrzebne: sklepy, usługi, tereny rekreacyjne i bibliotekę. Ciekawostką jest fakt, że nazewnictwo większości ulic na terenie osiedla, jak przystało na „Sikornik” ma ptasi rodowód.

Szukasz mieszkania w Gliwicach? Oto 4 dzielnice warte uwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *