Nie ma nic bardziej fascynującego niż odkrywanie górskich krajobrazów, które przypominają o ogromnej mocy kształtującej Ziemię. Zakopane jest idealnym miejscem do przeżywania takich ekscytacji, gdyż w jego sąsiedztwie znajduje się wiele majestatycznych szczytów, ścieżek, pejzaży – czekających na odkrycie.

Oczywiście przede wszystkim chodzi o tatrzańskie szlaki turystyczne, które sprawiają, że miasto jest wielkim hitem wśród:

• miłośników wędrówek,
• fotografów przyrody,
• wielkomiejskich mieszkańców.

Wszyscy chcą na swój sposób odpocząć w otoczeniu tych wspaniałych plenerów i dlatego decydują się na apartamenty Tatry, by mieć dobry dostęp do szlaków w pobliżu Zakopanego.

Niezależnie od tego, czy chcesz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem, czy wybrać się solo na podbój zakopiańskich tras – wyselekcjonowaliśmy najlepsze szlaki, na które możesz się wybrać. Więc zarezerwuj Zakopane noclegi apartamenty, chwyć plecak, wciągnij buty turystyczne i ruszajmy!

Zakopane – szlak w pobliżu warto bliższego poznania: Dolina Strążyska

Spacer po Dolinie Strążyskiej jest jak wędrówka po bajkowej krainie. Co więcej, to jeden z najłatwiejszych szlaków turystycznych w Tatrach – płaskie kamienne ścieżki są osłonięte gigantycznymi jodłami, które ukrywają pasterskie chaty, szemrzące strumyki i przepiękne kaskady, takie jak delikatnie spadający wodospad Siklawica. Na głównej leśnej polanie jest nawet urocza herbaciarnia, w której można napić się orzeźwiającego napoju, równocześnie podziwiając widok na Giewont – przypominający profil śpiącego rycerza, gdzie skaliste szczyty połączone są zaznaczoną przełęczą, która jest niezwykle popularna wśród turystów w miesiącach letnich.

Zakopane – Tatrzański Park Narodowy

Tylko jedna piąta całego pasma górskiego obejmuje terytorium Polski (reszta leży na Słowacji), ale ten park narodowy obejmuje dużo – około 20 hektarów. Lista UNESCO doceniła go za różnorodność biologiczną – pofałdowany teren zielony jest domem dla 10 000 gatunków roślin i zwierząt. Nie bądź więc zaskoczony, jeśli zauważysz na tym szlaku:

• rysia,
• świstaki,
• kozice.

Przemierzając niekończące się szlaki wędrówek, które prowadzą przez nierówne grzbiety i malownicze jeziorka możesz się naprawdę zachwycić! Koniecznie dla pełni szczęścia wynajmij apartament Zakopane z kuszącym balkonem z widokiem na Tatry.

Zakopane – szlak, który warto przejść: Morskie Oko

Morskie Oko to niewątpliwa gwiazda w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Zrozumiesz, dlaczego tak jest – gdy ta lśniąca powierzchnia pojawi się na linii Twojego wzroku po łatwej, dwugodzinnej wędrówce z przystanku Palenica Białczańska. Osłonięte przez strome zbocza i wysokie sosny, jezioro morenowe pojawia się nagle przed oczami niczym niebiańska oaza. Ta tafla inspirowała niezliczonych polskich malarzy i poetów na przestrzeni wieków – nie wspominając o tłumach turystów rok rocznie podziwiających ten majestat na jego brzegu. Jeśli jeszcze nie będziesz mieć dość – koniecznie kontynuuj swoją wyprawę przez następną godzinę, aż dotrzesz do spokojnego Czarnego Stawu Gąsienicowego. Po takim pełnym wędrówek dniu z radością wypoczniesz w tradycyjnej góralskiej chacie.

Szlaki w pobliżu Zakopanego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *